Z przykrością zawiadamiamy, że lista uczestników zlotu Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Zagórów2022” (07 ÷ 09.10.2022r.) przekroczyła liczbę 130 osób i od 3 września jest za zamknięta (tydzień przed oficjalnym terminem zamknięcia)…! Wszyscy którzy do tej pory wpłacili za uczestnictwo lub wysłali informację e-mailowo lub sms-em o swym przybyciu na spotkanie są ujęci i mają miejsce na zlocie. Pozdrawiamy i do zobaczenia już niebawem w Skorzęcinie…

Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Zagórów 2022” Tam gdzie gęsi kują… (07 ÷ 09.10.2022r.)

zagorow_2022

Tegoroczną majówkę, postanowiliśmy wykorzystać jako czas na wyszukanie bazy do kolejnego spotkania motocyklowego kończącego sezon 2022. Jak wiemy, tym razem do pomocy zgłosiła się ekipa z Zagórowa, więc należało szukać takowego miejsca w zakresie nie większym niż 50km od tej miejscowości. Z dawnych objazdów Polski, przypomniałem sobie o pokomunistycznych ośrodkach wczasowych na Pojezierzu Gnieźnieńskim w Skorzęcinie i Powidzu. Takim to sposobem, jeszcze przez internetowy wywiad, dotarłem do mocno przebudowanego ośrodka, który obecnie przedstawia się jako trzygwiazdkowy „Hotel Biały”. Po wstępnych telefonicznych ustaleniach, okazał się być mało osiągalny, ze względu na cenę zakwaterowania. Jednak nie odpuściliśmy, toteż po majówkowym szaleństwie, zapakowaliśmy rowery na naszego „Hildomu” i wyjechaliśmy na bezpośredni rekonesans. Bazę zrobiliśmy w Powidzu i już na rowerach, zawitaliśmy do owego hotelu. Okazało się, że usytuowanie i warunki zakwaterowania są lepiej niż porządne. Pozostało jedynie wynegocjować niewygórowaną stawkę, która byłaby do zaakceptowania dla ogółu uczestników. Po wielu kolejnych ustaleniach telefonicznych i e-mailowych, udało się… i możemy powiadomić iż bazą kolejnego już XLII zlotu pt. Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych, będzie „Hotel Biały” w miejscowości Skorzęcin, usytuowany 40km od Zagórowa. Położenie i okolica Skorzęcina, jako jednej z nielicznych miejscowości w Polsce, łączy cechy popularnego ośrodka wypoczynkowego z zaciszną ostoją przyrodniczych walorów regionu. „Hotel Biały” znajduje się na skraju kompleksu ośrodków wypoczynkowych Skorzęcin, 20 metrów od brzegu krystalicznie czystego Jeziora Białego („Hotel Biały” http://www.hotel-skorzecin.pl/ Adres: Skorzęcin 52 62-230 Witkowo tel. 61 477 01 58).

Niełatwo było znaleźć tak dużą bazę w obecnym czasie, kiedy to zaległe wesela i inne imprezy, czekają w długiej popandemicznej kolejce. Takim to sposobem, ogłaszamy iż Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych, będzie nosiło nazwę „Zagórów 2022” Tam, gdzie gęsi kują… i odbędzie się w dniach 07 ÷ 09.10.2022r. Będzie możliwy wcześniejszy przyjazd – cena pobytu ze śniadaniem 90zł – takową rezerwację należy dokonywać poprzez organizatora zlotu telefonicznie lub e-mailowo.

Trasa sobotniej wycieczki, zostanie w szczegółach przedstawiona nieco później, a ekipa z Zagórowa przewidziała wiele niespodzianek. Podczas jej trwania mamy zamiar zaprosić uczestników na mały spacer po Gnieźnie, odwiedzenie skansenu pt. „Wielkopolski Park Etnograficzny” w Dziekanowicach https://www.skanseny.net/skansen/lednica , zaglądnięcie do pałacu w Czerniejewie https://czerniejewopalac.pl/ , obiad i wiele atrakcji w Zagórowie oraz na koniec zwiedzenie zespołu klasztornego Opactwa Cystersów w Lądzie nad Wartą https://wsdts.pl/klasztor/ .

Liczbę uczestników ograniczamy do 130 osób, a koszt uczestnictwa w spotkaniu, niestety jesteśmy zmuszeni podnieść o 10% i będzie wynosił 330 zł od osoby. Domniemamy iż doskonałe warunki zakwaterowania, zrekompensują z nadwyżką tę podwyżkę… Wstępy do zwiedzanych obiektów i obiad na trasie, jak zwykle nie są wliczone w cenę uczestnictwa.

Ustaliliśmy również literę biesiady przebieranej: „Z”… jak Zagórów…

zzz… zwyczajowo żywo zjawiskowa zabawa, zapierająca zbzikowaniem i żywiołowością, zagorzale zbiorowo zniewala zarysem, życzliwością zabarwia zgromadzenie, znakomicie zaprawia w zmaganiach ze zmęczeniem, zdumiewa i zadowala zbiór zebranych zlotowiczów… znowuż zapraszamy…

Prosimy jak zwykle o przesłanie e-mailem na: iwojtekbmw@gmail.com rozmiarów koszulek dotyczących danej wpłaty – z doświadczenia wiemy, że rozmiary się zmieniają i to jak zauważyliśmy tylko na (+).

Program spotkania:

07.10.2022 piątek

15.00 Przyjmujemy uczestników w Hotelu Białym www.hotel-skorzecin.pl Skorzęcin 52, 62-230 Witkowo. Na powitanie od organizatora gorąca strawa i piwo. Czas na pogawędki o odbytych podróżach i planach na przyszłoroczny sezon. Biesiadowanie do rozsądnej pory, salę zamykamy o 24.00.!!!

08.10.2022 sobota

8.00 ÷ 9.00 śniadanie

9.15 po śniadaniu, wyjeżdżamy z bazy na trasę wycieczki – pierwszy przejazd na Gnieźnieński Rynek (załatwiłem możliwość postoju) – 30km

9.45 podzieleni na trzy grupy, pod przewodnictwem chłopaków z Zagórowa zwiedzamy Stare Gniezno – Trakt Królewski z figurkami „króliczków”, katedra.

11.00 przejazd pod Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Dziekanowice 34, 62-261 Lednogóra – 26km

11.30 motocykle pozostawimy na parkingu przed muzeum i podzieleni na trzy grupy, prowadzeni przez kolegów motocyklistów z Zagórowa, zwiedzamy na Ostrowie Lednickim pozostałości grodu pierwszych Piastów (pałacu, kaplicy i kościoła, otoczonych wałem obronnym) z drugiej połowy X w., które świadczą o dobrze ukształtowanej państwowości polskiej na Ziemi Wielkopolskiej. Na wyspę kursuje prom ujęty w cenie biletu. (bilet wycieczkowy 9zł).

12.45 przejazd z Dziekanowic do Zagórowa, na trasie podjedziemy pod pałac w Czerniejewie i z motocykli pooglądamy bryłę budowli – 70km

14.00 obiad w Zagórowie – zupa, drugie danie, kompot (32zł od os) dzielimy się na dwie grupy, jedna je obiad, druga zwiedza Zagórów. Po obiedzie wszyscy uczestniczymy w pokazie podkuwania gęsi.

16.00 przejazd do Lądu pod Opactwo Cystersów (10km) – szybkie zwiedzanie

17.00 przejazd z Lądu do Skorzęcina (40km)

18.30 biesiada zlotowa – „Z”… jak Zagórów… zzz… zwyczajowo żywo zjawiskowa zabawa, zapierająca zbzikowaniem i żywiołowością, zagorzale zbiorowo zniewala zarysem, życzliwością zabarwia zgromadzenie, znakomicie zaprawia w zmaganiach ze zmęczeniem, zdumiewa i zadowala zbiór zebranych zlotowiczów… znowuż zapraszamy…

Trasa liczy 165 km. Wstęp do muzeum i obiad nie ujęte w cenie zlotu.

zagorow_2022-trasa

09.10..2022 niedziela

8.00 ÷ 10.00 śniadanie

12.00 około południa pożegnanie i rozjazd do domów… lub gdzie oczy poniosą…

Pamiętajmy o wcześniejszym zatankowaniu motocykli !!!

Możliwy jest przyjazd w czwartek,  wszystkie takie sytuacje należy nam zgłaszać e-mailowo – cena pobytu ze śniadanie będzie  w cenie jednego dnia wynegocjowanego na zlot i wynosi 90zł od osoby.

zagorow-2022

Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to prosimy o kontakt e-mailowy iwojtekbmw@gmail.com lub pod nr tel.kom: Wojtek: +48 602 224897 , Wiola +48 882 902100

Wojtek i Wiola