Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Zagórów 2022” Tam gdzie gęsi kują… (07 ÷ 09.10.2022r.)

Witamy!

Tegoroczną majówkę, postanowiliśmy wykorzystać jako czas na wyszukanie bazy do kolejnego spotkania motocyklowego kończącego sezon 2022. Jak wiemy, tym razem do pomocy zgłosiła się ekipa z Zagórowa, więc należało szukać takowego miejsca w zakresie nie większym niż 50km od tej miejscowości. Z dawnych objazdów Polski, przypomniałem sobie o pokomunistycznych ośrodkach wczasowych na Pojezierzu Gnieźnieńskim w Skorzęcinie i Powidzu. Takim to sposobem, jeszcze przez internetowy wywiad, dotarłem do mocno przebudowanego ośrodka, który obecnie przedstawia się jako trzygwiazdkowy „Hotel Biały”. Po wstępnych telefonicznych ustaleniach, okazał się być mało osiągalny, ze względu na cenę zakwaterowania. Jednak nie odpuściliśmy, toteż po majówkowym szaleństwie, zapakowaliśmy rowery na naszego „Hildomu” i wyjechaliśmy na bezpośredni rekonesans. Bazę zrobiliśmy w Powidzu i już na rowerach, zawitaliśmy do owego hotelu. Okazało się, że usytuowanie i warunki zakwaterowania są lepiej niż porządne. Pozostało jedynie wynegocjować niewygórowaną stawkę, która byłaby do zaakceptowania dla ogółu uczestników. Po wielu kolejnych ustaleniach telefonicznych i e-mailowych, udało się… i możemy powiadomić iż bazą kolejnego już XLII zlotu pt. Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych, będzie „Hotel Biały” w miejscowości Skorzęcin, usytuowany 40km od Zagórowa. Położenie i okolica Skorzęcina, jako jednej z nielicznych miejscowości w Polsce, łączy cechy popularnego ośrodka wypoczynkowego z zaciszną ostoją przyrodniczych walorów regionu. „Hotel Biały” znajduje się na skraju kompleksu ośrodków wypoczynkowych Skorzęcin, 20 metrów od brzegu krystalicznie czystego Jeziora Białego („Hotel Biały” http://www.hotel-skorzecin.pl/ Adres: Skorzęcin 52 62-230 Witkowo tel. 61 477 01 58).

Niełatwo było znaleźć tak dużą bazę w obecnym czasie, kiedy to zaległe wesela i inne imprezy, czekają w długiej popandemicznej kolejce. Takim to sposobem, ogłaszamy iż Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych, będzie nosiło nazwę „Zagórów 2022” Tam, gdzie gęsi kują… i odbędzie się w dniach 07 ÷ 09.10.2022r. Będzie możliwy wcześniejszy przyjazd – cena pobytu ze śniadaniem 90zł – takową rezerwację należy dokonywać poprzez organizatora zlotu telefonicznie lub e-mailowo.

Trasa sobotniej wycieczki, zostanie w szczegółach przedstawiona nieco później, a ekipa z Zagórowa przewidziała wiele niespodzianek. Podczas jej trwania mamy zamiar zaprosić uczestników na mały spacer po Gnieźnie, odwiedzenie skansenu pt. „Wielkopolski Park Etnograficzny” w Dziekanowicach https://www.skanseny.net/skansen/lednica , zaglądnięcie do pałacu w Czerniejewie https://czerniejewopalac.pl/ , obiad i wiele atrakcji w Zagórowie oraz na koniec zwiedzenie zespołu klasztornego Opactwa Cystersów w Lądzie nad Wartą https://wsdts.pl/klasztor/ .

Liczbę uczestników ograniczamy do 130 osób, a koszt uczestnictwa w spotkaniu, niestety jesteśmy zmuszeni podnieść o 10% i będzie wynosił 330 zł od osoby. Domniemamy iż doskonałe warunki zakwaterowania, zrekompensują z nadwyżką tę podwyżkę… Wstępy do zwiedzanych obiektów i obiad na trasie, jak zwykle nie są wliczone w cenę uczestnictwa.

Ustaliliśmy również literę biesiady przebieranej: „Z”… jak Zagórów…

zzz… zwyczajowo żywo zjawiskowa zabawa, zapierająca zbzikowaniem i żywiołowością, zagorzale zbiorowo zniewala zarysem, życzliwością zabarwia zgromadzenie, znakomicie zaprawia w zmaganiach ze zmęczeniem, zdumiewa i zadowala zbiór zebranych zlotowiczów… znowuż zapraszamy…

Wpisowe 330zł, zawierające poczęstunek na powitanie, zakwaterowanie wraz ze śniadaniem, udział w biesiadzie i zlotową koszulkę, należy uiścić do 10września 2022r. na konto: Ilkiewicz Wojciech, CITI BANK Handlowy w Warszawie SA

nr: 77103000190109853999971446 z dopiskiem „Zagórów 2022”

Prosimy również jak zwykle o przesłanie e-mailem na: iwojtekbmw@gmail.com rozmiarów koszulek dotyczących danej wpłaty – z doświadczenia wiemy, że rozmiary się zmieniają i to jak zauważyliśmy tylko na (+).

Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to prosimy o kontakt e-mailowy iwojtekbmw@gmail.com lub pod nr tel.kom: Wojtek: +48 602 224897 , Wiola +48 882 902100

Wojtek i Wiola