Wyprawa w poprzek Afryki:

Plan tej wyprawy mieliśmy w głowach już od dawna, a pomysł trasy był wspólny z Adamem i Beatą, z którymi to latem 2019 roku podróżowaliśmy naszymi wyprawowymi Toyotami Hilux 4×4 przez Azję Centralną do Magadanu i na Kamczatkę. Zaplanowaliśmy tę podróż na przełom 2020/2021roku, ponieważ Adam przymierzał się do zmiany auta na nowego, wyprawowego Hiluxa, a my mieliśmy jeszcze w planie wyprawę na atypody, do Australii i Nowej Zelandii oraz na Bliski i Daleki Wschód, które z pomyślnością przeprowadziliśmy.

Nasze plany wspólnej wyprawy, w zeszłym roku niestety z powodu pandemii coronavirusa musieliśmy odłożyć i dopiero teraz próbujemy ten projekt zrealizować. Start zaplanowaliśmy na drugi dzień Świąt Bożenarodzeniowych. Nie obyło się bez trudnej i mozolnej logistyki, załatwiania wiz, karnetu CPD, zaproszeń, zezwoleń itp.

Jedziemy dwiema Toyotami Hilux 4×4, my naszą starą, która dzielnie przewiozła nas przez Afrykę i Azję na dystansie 190tys.km, Adam z Beatą nowym Hiluxem z wyprawowa nakładką, którego przygotowali do wyprawy w tym roku.

A oto planowana trasa:

Polska > EU > Turcja > Irak > Kuwejt > Arabia Saudyjska > Bahrain > Katar> Arabia Saudyjska > Przeprawa promem przez Morze Czerwone do Sudanu (Port Sudan) – cztery razy w tygodniu płynie prom z Mekki (Dżerba) do Port Sudan) > Sudan > Erytrea > Djibouti > Etiopia > Somaliland > Etiopia > Sudan Pd > Sudan > Czad > Niger > Burkina Faso > WKS > Liberia > Sierra Leone > Gwinea > Gwinea Bissau > Senegal Gambia > Senegal > Mauretania > Maroko > Europa > Polska – 33tys.km

afryka2022-trasa-plan

Naszą pozycję na trasie w czasie podróży można śledzić za pomocą systemu “SPOT” (KLIKNIJ TUTAJ)