Koniec lutego wita nas wspaniałą, prawie wiosenną aurą. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo przyjdzie nam wyciągnąć z garaży nasze maszyny i pośmigać na dwóch kółkach. więc realizując dalszy ciąg naszej podróży wokół świata, już 12 marca ruszyliśmy na trasę następnego etapu tej wyprawy, rozpoczętej w 2009r w Buenos Aires. Jak wiecie ostatni, afrykański etap zakończyliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Po drobnych uzupełnieniach w naszym pojeździe (wymiana opon, dodatkowe ogrzewanie i oświetlenie), ruszylismy w kierunku Azji. Pierwsza część trasy tego etapu biegła poprzez Słowację > Węgry > Rumunię > Bułgarię > Turcję (południowymi terenami aż po granicę z Iranem i dalej zachodnią stroną Araratu nad Morze Czarne) > Gruzję > Armenię. Do Erewania dotarlismy 10kwietnia, tam pozostawiliśmy naszą Toyotę Hilux 4×4 i powróciliśmy do kraju LOT-em. Ta miesięczna przerwa była nam potrzebna na załatwienie następnych wiz i zorganizowanie imprezy pt. (24÷26.04 „Kalety-Zielona 2015”). Ponownie, 15maja powróciliśmy na trasę i kontynuowaliśmy podróż przez: Iran > Turkmenistan > Uzbekistan > Kazachstan > Rosję > Mongolię (od Taszanty po Ułan Bator) > Rosję (wschodnie tereny Bajkału i Syberii aż po Władywostok). Tam załadowaliśmy nasza toyotę do kontenera i wysłaliśmy ją do Moskwy Koleją Transsyberyjską, my do kraju powróciliśmy samolotem. Jak widać przygoda z tym etapem się jeszcze nie kończy, gdyż po załatwieni ponownie wiz do Rosji lecimy do Moskwy, 24lipca odbieramy nasze auto i przez Petersburg i Kraje Nadbałtyckie planujemy powrócić do kraju.

azja-2015-trasa

Zimowego czasu nie marnowaliśmy, przygotowując następną edycję książkowa wyprawy pt. Afryka – Poprzez Afrykę i Azję… nad Bajkał – Dziennik Podroży.

afryka-azja-okladka

Od tego momentu ta edycja książkowa jest możliwa do zamówienia:

Cena promocyjna 40 zł +koszty wysyłki (wysyłka kurierem za pobraniem 15zł, przy wpłacie na konto 10zł).

Zamówienia prosimy składać e-mailowo na adres: zabawki@irex-sc.com do pani Eweliny Muzyka, podając dokładny adres z kodem pocztowym i nr tel. kontaktowego dla ewentualnego ustalenia szczegółów dostawy.

1. wpłata na konto firmy IREX Sp.J. nr 74 1030 1087 0000 0000 5034 3201 i wysyłka firmą kurierską. Łączna cena z dostawą pod wskazany adres 50 zł

2. wysyłka pocztą kurierską za pobraniem przy odbiorze 55 zł

3. Można ją również nabyć w siedzibie firmy IREX pod adresem; 43-300 Bielsko Biała, ul.Konwaliowa 21

Zawsze zamówienia można składać również na masz adres e-mailowy: wojtekbmw@op.pl lub telefonicznie +48 602 224897 Wszelkie informacje zawarte również na naszej str. int. www.wojtektravel.pl