Rozpoczęcie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Nad Tanwią 2024” (19 ÷ 21.04.2024r.)

Tym razem spotykamy się w Ulanowie, w Kotlinie Sandomierskiej w miejscu, gdzie rzeka Tanew łączy się z Sanem, położonym w cichej i malowniczej okolicy, na północy Podkarpacia. Bazą spotkania będzie Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Tanew” i Hotel „Galicja” (jeden kompleks) http://tanew.pl/o-osrodku/ .

Ulanów zawdzięcza rozkwit rozbudowanemu rzemiosłu szkutniczemu i silnemu ośrodkowi flisackiemu, który rozwinął się w XVII i XVIII w. U ujścia Tanwi do Sanu, znajdowała się przystań rzeczna zwana „palem”, do której zawijały statki żeglugi śródlądowej. W warsztatach szkutniczych budowano i naprawiono statki, w szczególności specjalizowano się w budowie galarów (nieduży, płaskodenny drewniany statek wiosłowy). W Ulanowie tradycje flisackie są nadal kultywowane, można się tu poczuć prawdziwym flisakiem, wsiadając na tradycyjny galar na przystani przy ośrodku „Błękitny San.” Miejscowi flisacy organizują spływy dla turystów przez cały letni sezon. A wyprawa galarami to nie tylko oryginalna forma wypoczynku, to również możliwość zapoznania się z historią regionu, flisackimi tradycjami i wodniacką kulturą. W 1993r. Bractwo Flisackie p.w. Św. Barbary, zorganizowało pierwszy powojenny spław tratwy z Ulanowa do Gdańska, a o Ulanowie mówi się często, że jest małym Gdańskiem, ze względu na tradycje flisackie oraz wyjątkowo duże nasycenie powietrza jodem.

Nasz XLV zlot, Otwarcie Sezonu Podróżników Motocyklowych, będzie nosił nazwę „Nad Tanwią 2024”, a zwyczajowo termin spotkania ustalamy na ostatni weekend kwietnia, 19 ÷ 21.04.2024r. Jest możliwy wcześniejszy przyjazd – cena pobytu ze śniadaniem będzie wynosiła 105zł – takową rezerwację należy dokonywać u organizatora zlotu; telefonicznie lub e-mailowo.

Podczas trasy sobotniej wycieczki zajedziemy pod flisacką przystań w Ulanowie, odwiedzimy muzeum „Centralnego Okręgu Przemysłowego” w Stalowej Woli, zawitamy do skansenu w Kolbuszowej i do „Folwarku Cyziówka”, a tam zaskoczy nas powrót do przeszłości, czyli „Wystawa Starych Motocykli”, gdzie również zjemy obiad. Możliwe jest, że znajdziemy jeszcze coś wyjątkowo ciekawego i oryginalnego… czas pokaże.

Tym razem w organizacji zlotu czynnie pomagają nam koledzy motocykliści z okolic Stalowej Woli; Wiktor, Sławek, Józek i Andrzej.

Liczbę uczestników ograniczamy do 130 osób, a koszt uczestnictwa w spotkaniu, będziemy prawdopodobnie mogli pozostawić na niezmienionym poziomie – 390 zł od osoby. Domniemamy iż doskonałe warunki zakwaterowania, dodatkowo uatrakcyjnią nasza imprezę. Wstępy do zwiedzanych obiektów i obiad na trasie, jak zwykle nie są wliczone w cenę uczestnictwa.

Ustaliliśmy również literę biesiady przebieranej „T”… jak Tanew… toteż tańcować trzeba nam w takt trajkotających tworów tak, by temperament trafił w trans i tak trwał… totalny trefnisizm!

Wpisowe 390zł, zawierające regionalny poczęstunek na powitanie, zakwaterowanie wraz ze śniadaniem, udział w biesiadzie i zlotową koszulkę, należy uiścić do 15 marca 2024r. na konto: Ilkiewicz Wojciech, CITI BANK Handlowy w Warszawie SA nr: 77103000190109853999971446 z dopiskiem „Nad Tanwią 2024”

Prosimy również jak zwykle o przesłanie e-mailem na: iwojtekbmw@gmail.com rozmiarów koszulek dotyczących danej wpłaty – z doświadczenia wiemy, że rozmiary się zmieniają i to jak zauważyliśmy tylko na (+).

Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to prosimy o kontakt e-mailowy iwojtekbmw@gmail.com lub pod nr tel.kom: Wojtek: +48 602 224897 , Wiola +48 882 902100

O czym powiadamiają organizatorzy Wojtek i Wiola