XXXIX zlot – Otwarcie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Płock 2021”

plock-2021

Witamy! Jak już wcześniej sygnalizowaliśmy, cały czas myślimy o naszym motocyklowym spotkaniu rozpoczynającym podróżniczy sezon 2012r. W oparciu o podpowiedzi naszej koleżanki Zosi, tym razem zajęliśmy się organizacją zlotu w okolicach Płocka. Wczoraj powróciliśmy z rekonesansu i czym prędzej powiadamiamy co następuje: Przede wszystkim, na ten czas i najbliższą przyszłość, nie ma żadnej gwarancji, że sytuacja wszędobylskiego wirusa na tyle pozytywnie się odmieni iż będziemy mieli możliwość zorganizowania takiej imprezy. Jednak jako urodzeni optymiści, zarezerwowaliśmy terminy, które w razie rozblokowania, możemy wykorzystać. Pierwszym terminem jest 23÷25 kwietnia w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „MAZOWSZE” – 09-506 Soczewka www.mazowsze.plocman.pl . Gdyby jednak niemożliwym było zorganizowanie spotkania w tym czasie, mamy kolejny termin 7÷9 maja i zarezerwowaną kolejną bazę w postaci Centrum Wypoczynkowo – Szkoleniowego „MAGDALENA” – 09-520 Łąck https://magdalenakoszelowka.pl/ . Ośrodki znajdują się w odległości ok. 15km od Płocka, w malowniczym terenie i w obu przypadkach, możemy przyjąć ok. 120 uczestników. Koszt uczestnictwa możemy utrzymać na poziomie ostatniego zlotu – 240zł od os.

Plan sobotniej wycieczki wygląda następująco: w sobotni ranek po śniadaniu, jedziemy na płocką starówkę i podzieleni na grupy zwiedzimy najciekawsze miejsca starego miasta położonego na wysokiej skarpie w zakolu Wisły (Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP, muzeum diecezjalne, Zamek książęcy. Muzeum Secesji i panorama z Tumskich Wzgórz). Później przejedziemy do Borkowa Kościelnego i w tamtejszym „Barze Maxim” zjemy obiad (28zł).

Następnie przejedziemy do Sierpca i zwiedzimy prawdziwą wieś, którą znajdziemy w tamtejszym skansenie. Będzie okazja pospacerować pomiędzy drewnianymi chatami krytymi strzechą, zajrzeć do kuźni, z której kowal wyszedł na chwilę, zajrzeć do paradnych pokojów ze zdobnymi pająkami z bibuły, usłyszeć gdakanie kury… I jak na dawną wieś przystało – zwiedzić dawny dwór szlachecki i powozownię z pojazdami z dawno minionej epoki: www.mwmskansen.pl .

Powrócimy do bazy i wystroimy się na kolejną przebieraną biesiadę. A tematem będzie „Groch z Kapustą”…czyli weź co masz pod ręką, może to być nadzwyczajny strój, ale też dowolna wariacja chałtury i.. baw się razem z nami.

Ponieważ nie wiemy czy impreza się odbędzie, toteż aby nie powielać tego, co nas spotkało zeszłego roku ze zwrotami wpisowego, wynegocjowaliśmy sytuację, że sami wpłacimy zaliczkę, a wpisowe będziemy pobierać dopiero wtedy, kiedy na 100% będzie wiadomo, że spotkanie będzie mogło się odbyć. Jednak prosimy wszystkich o przesłanie informacji, kto i na jakie daty jest w stanie przybyć. Jako organizatorzy musimy mieć takie dane, aby się odpowiednio przygotować i powiadomić obie bazy noclegowe.

Wystarczy info: imię, nazwisko, ilość osób, adres e-mailowy, telefon kontaktowy i daty które są akceptowalne (pierwsza, druga lub obie).

Jeszcze raz bardzo prosimy o powiadomienia! E-mail: iwojtekbmw@gmail.com

Z naszej strony robimy wszystko, aby spotkanie mogło odbyć się tegorocznej wiosny, jednak jeśli będzie to niemożliwe, tak jak w roku poprzednim, spotkamy się dopiero w październiku.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i czekamy na powrót do normalności…

plock-2021

Wiadomość na dzień 15.05.2021r.

No cóż, pierwszy termin, 23÷25 kwietnia definitywnie przepadł. Czekamy na kolejny 7÷9 maja, który jest nadal mocno zagrożony. Jest jednak nadal światełko w tunelu, gdyż w Centrum Wypoczynkowo – Szkoleniowym „MAGDALENA”, odwołano wesela na datę 11÷13 czerwca, więc mamy kolejny termin, aby wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Przyjmuję, że ci co potwierdzili przyjazd, podtrzymują również kolejny termin, więc proszę jedynie tych którym ta data nie pasuje o przesłanie informacji. Z kolei ci którzy jeszcze mają chęć na przyjazd proszę o e-mailowe powiadomienie.Pozdrawiamy i czekamy na rozwój epidemicznej sytuacji, a o konkretach natychmiast powiadomimy…

Wojtek i Wiola

e-mail: iwojtekbmw@gmail.com

tel: +48 602 224897