Mamy przyjemność zaprosić na następną, XXXVIII edycję naszych imprez, czyli na: Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Nałęczów 2020” (02 ÷ 04 października 2020r.)

Niestety przyszło nam pisać tę wiadomość w jakże trudnych dniach, nastała przepiękna wiosna, nadchodzą Święta Wielkanocne, a wokół złowroga pandemia. Tyle trudu włożyliśmy w przygotowanie naszego zlotu motocyklowego rozpoczynającego podróżniczy sezon, a teraz przyszło nam odwołać to spotkanie. Jednak jesteśmy pełni nadziei i myślimy, że w końcu uda się zorganizować tę imprezę. Już dzisiaj zarezerwowaliśmy kolejny termin wynajmu ośrodka „Energetyk” w Nałęczowie, a zamiast otwarcia sezonu, zrobimy jego zamknięcie. Tak więc przesuwamy nasze spotkanie „Nałęczów 2020” na 2 ÷ 4 października 2020r.

Wszystkie ustalenia zlotowe udało się przesunąć na nową datę, tak więc program spotkania, wycieczka, jej trasa i zwiedzane obiekty pozostają bez zmian.

Na ten moment mamy 115 wpłat i pozostało na nową datę jedynie 10 wolnych miejsc. Mamy więc wielką prośbę do uczestników którzy uiścili wpisowe, aby pozostawili wpłaty na kolejny, październikowy termin, a tych, którzy zamierzają zrezygnować o przesłanie informacji w tej sprawie e-mailem z podaniem nr konta, na które należy zwrócić wpisowe.

Ci którzy chcieliby wziąć udział w zakończeniu sezonu, a nie wpłacili wpisowego na rozpoczęcie, proszeni są o kontakt e-mailowy, tak abyśmy mogli dokonać rezerwacji, gdyż ilość wolnych miejsc jest już mocno ograniczona (10).

Spotkanie odbędzie się tak jak już wcześniej informowalismy w Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Energetyk” w Nałęczowie. 24-150 Nałęczów ul. Paderewskiego 10 www.cswenergetyk.lublin.pl

Ośrodek dysponuje bazą na 130 osób i gwarantuje za rozsądną cenę, przyzwoity standard zakwaterowania oraz warunki do zorganizowania biesiady zlotowej. Tym razem, przenosimy się na jakże inny, odległy fragment Polski, w urokliwy i ciekawy region Wyżyny Lubelskiej. Już dawno myśleliśmy o ulokowaniu bazy zlotu w okolicach Lublina, jednak skromna oferta noclegowa, szczególnie dotycząca tak dużej grupy, stała nam wciąż na przeszkodzie. Po zdecydowanych negocjacjach, wreszcie udało się uzyskać właściwą dla nas cenę zakwaterowania, tak więc spotykamy się na lubelskiej ziemi.

Wykorzystując letni motocyklowy czas, wstępnie dopracowaliśmy również sztandarowe miejsca, które odwiedzimy podczas sobotniej wycieczki:

Ponieważ będziemy zakwaterowani w uzdrowisku Nałęczów, z pewnością w sobotni poranek, odbędziemy przyjemny spacer po miejscowym parku, zahaczając o ciekawostki historyczne tego miejsca. Później wsiądziemy na motocykle i pojedziemy do oddalonej o 35km Kozłówki, gdzie zwiedzimy świetnie zachowany zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich ( w 2007r. został uznany za pomnik historii). Wzniesiony około 1742r. dla rodziny Bielińskich, w1799r. stał się własnością rodziny Zamoyskich. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku, który podczas zawieruchy wojennej zbytnio nie ucierpiał . W przypałacowych wnętrzach zwiedzimy również „Galerię Sztuki Socrealizmu”, przedstawiającą specyfikę czasów PRL-u.

Po zakończonym zwiedzaniu, przejedziemy do Restauracji „Laguna”, Skrobów 101A, 21-100 Lubartów, na smakowity obiad www.restauracjalaguna.com.pl .

Następnie przejedziemy do Lublina- na Majdanek. Mamy obiecaną możliwość wjazdu motocyklami na teren obozu, gdzie w krótki sposób, zostanie przedstawiana historia martyrologi tego miejsca.

Stamtąd przedostaniemy się na lubelską starówkę, pozostawimy motocykle na parkingu i prowadzeni w grupach przez przewodników, obejdziemy stare miasto, zwiedzając na trasie „Muzeum Historii Miasta Lublina” (Brama Krakowska). Początkowo mieliśmy w planie zwiedzić Zamek Lubelski, niestety jest w remoncie aż do jesieni przyszłego roku. Możliwe, że zaglądniemy jedynie do Kaplicy Zamkowej, jej remont ma zakończyć się wiosną przyszłego roku. Po obejściu starego miasta przemieścimy się do naszej bazy zlotu w Nałęczowie. Całość trasy będzie liczyć ok.120km

Ponadto precyzujemy temat przebieranek podczas biesiady zlotowej, trudność zadania będzie zawierała się w literze „I”, gdzie tematem przewodnim będzie mozaikowość ludzi tego świata. Tak więc, poruszać będziemy się w monstrualnym spektrum mieszkańców naszego globu i ewentualnych pozaziemian. Zacznijmy od intrygujących, inspirujących, ikonicznych, indywidualnych, irracjonalnych, bądź też innowacyjnych, czy może infantylnych postaci, grup społecznych, plemion, a zakończmy na… inwazji kosmitów.

Ponieważ wpłaty już nastąpiły, listę uczestników możemy powiększyć jedynie o 10 osób, natomiast koszt uczestnictwa w spotkaniu, ze względów od nas niezależnych ( podwyżki towarów i usług), jesteśmy zmuszeni podnieść o 10zł i będzie wynosił 240 zł od osoby. Wstępy do zwiedzanych obiektów, parkingi i obiad na trasie, jak zwykle nie są wliczone w cenę uczestnictwa.

Wpisowe 240zł, zawierające poczęstunek na powitanie, zakwaterowanie wraz ze śniadaniem, udział w biesiadzie i zlotową koszulkę, należy uiścić do końca sierpnia 2020r. na konto:

Ilkiewicz Wojciech, CITI BANK Handlowy w Warszawie SA

nr: 77103000190109853999971446 z dopiskiem „Nałęczów 2020”

Prosimy również o przesłanie e-mailem na: iwojtekbmw@gmail.com rozmiarów koszulek dotyczących danej wpłaty.

Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to prosimy o kontakt e-mailowy iwojtekbmw@gmail.com lub pod nr tel.kom:

Wojtek: +48 602 224897 , Wiola +48 882 902100

Program spotkania:

02.10.2019 piątek

15.00 przyjmujemy uczestników – Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe „Energetyk” w Nałęczowie. 24-150 Nałęczów ul. Paderewskiego 10 www.cswenergetyk.lublin.pl

Na powitanie posiłek, plus piwo od organizatora. W barze dostępny będzie zakup dodatkowego piwa i dodatkowych dań. Biesiadowanie do rozsądnej pory, salę zamykamy o 24.00.

03.10.2019 sobota

8.00 ÷ 8.50 śniadanie

9.00 po śniadaniu podzieleni na podgrupy ruszamy wraz z przednikiem na trasę pieszej wycieczki po parku i historycznych miejscach Nałęczowa.

10.15 przejazd do Kozłówki (35km)

11.00 Kozłówka – zwiedzanie w podgrupach Muzeum Zamoyskich – Pałac, Powozownia, Galeria Sztuki Socrealizmu – cena biletu 38zł – parking bezpłatny

13.00 wsiadamy na motocykle i jedziemy na obiad do „Restauracja Laguna”, Kol. Skrobów 101A

13.10 ÷14.00 obiad

14.00 ponownie wsiadamy na motocykle i jedziemy na Majdanek (38km)

14.45 Majdanek – krótka prelekcja pod pomnikiem i krematorium

15.20 przejazd pod zamek w Lublinie

15.40 zwiedzanie starego miasta – Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej

17.00 powrót do bazy w Nałęczowie (30km)

18.30 wieczorem, tradycyjna biesiada przebierana, a tytuł imprezy tym razem będzie zawierał się w literze „I”, gdzie tematem przewodnim będzie mozaikowość ludzi tego świata. Tak więc, poruszać będziemy się w monstrualnym spektrum mieszkańców naszego globu i ewentualnych pozaziemian. Zacznijmy od intrygujących, inspirujących, ikonicznych, indywidualnych, irracjonalnych, bądź też innowacyjnych, czy może infantylnych postaci, grup społecznych, plemion, a zakończmy na… inwazji kosmitów.

Trasa całego przejazdu liczy 112 km. Wstępy i obiad (łącznie 60zł) nie ujęte w cenie zlotu.

04.10.2019 niedziela

8.00 ÷ 10.00 śniadanie

12.00 około południa pożegnanie i rozjazd do domów

Pamiętajmy o wcześniejszym zatankowaniu motocykli !!!

naleczow-2020-trasa

Wojtek i Wiola