Mamy przyjemność zaprosić na następną, XXXVIII edycję naszych imprez, czyli na: Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Nałęczów 2020” (02 ÷ 04 października 2020r.)

Brak miejsc!

Niestety przyszło nam pisać tę wiadomość w jakże trudnych dniach, nastała przepiękna wiosna, nadchodzą Święta Wielkanocne, a wokół złowroga pandemia. Tyle trudu włożyliśmy w przygotowanie naszego zlotu motocyklowego rozpoczynającego podróżniczy sezon, a teraz przyszło nam odwołać to spotkanie. Jednak jesteśmy pełni nadziei i myślimy, że w końcu uda się zorganizować tę imprezę. Już dzisiaj zarezerwowaliśmy kolejny termin wynajmu ośrodka „Energetyk” w Nałęczowie, a zamiast otwarcia sezonu, zrobimy jego zamknięcie. Tak więc przesuwamy nasze spotkanie „Nałęczów 2020” na 2 ÷ 4 października 2020r.

Wszystkie ustalenia zlotowe udało się przesunąć na nową datę, tak więc program spotkania, wycieczka, jej trasa i zwiedzane obiekty pozostają bez zmian.

Spotkanie odbędzie się tak jak już wcześniej informowalismy w Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Energetyk” w Nałęczowie. 24-150 Nałęczów ul. Paderewskiego 10 www.cswenergetyk.lublin.pl

Ośrodek dysponuje bazą na 130 osób i gwarantuje za rozsądną cenę, przyzwoity standard zakwaterowania oraz warunki do zorganizowania biesiady zlotowej. Tym razem, przenosimy się na jakże inny, odległy fragment Polski, w urokliwy i ciekawy region Wyżyny Lubelskiej. Już dawno myśleliśmy o ulokowaniu bazy zlotu w okolicach Lublina, jednak skromna oferta noclegowa, szczególnie dotycząca tak dużej grupy, stała nam wciąż na przeszkodzie. Po zdecydowanych negocjacjach, wreszcie udało się uzyskać właściwą dla nas cenę zakwaterowania, tak więc spotykamy się na lubelskiej ziemi.

Wykorzystując letni motocyklowy czas, wstępnie dopracowaliśmy również sztandarowe miejsca, które odwiedzimy podczas sobotniej wycieczki:

Ponieważ będziemy zakwaterowani w uzdrowisku Nałęczów, z pewnością w sobotni poranek, odbędziemy przyjemny spacer po miejscowym parku, zahaczając o ciekawostki historyczne tego miejsca. Później wsiądziemy na motocykle i pojedziemy do oddalonej o 35km Kozłówki, gdzie zwiedzimy świetnie zachowany zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich ( w 2007r. został uznany za pomnik historii). Wzniesiony około 1742r. dla rodziny Bielińskich, w1799r. stał się własnością rodziny Zamoyskich. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku, który podczas zawieruchy wojennej zbytnio nie ucierpiał . W przypałacowych wnętrzach zwiedzimy również „Galerię Sztuki Socrealizmu”, przedstawiającą specyfikę czasów PRL-u.

Po zakończonym zwiedzaniu, przejedziemy do Restauracji „Laguna”, Skrobów 101A, 21-100 Lubartów, na smakowity obiad www.restauracjalaguna.com.pl .

Następnie przejedziemy do Lublina- na Majdanek. Mamy obiecaną możliwość wjazdu motocyklami na teren obozu, gdzie w krótki sposób, zostanie przedstawiana historia martyrologi tego miejsca.

Stamtąd przedostaniemy się na lubelską starówkę, pozostawimy motocykle na parkingu i prowadzeni w grupach przez przewodników, obejdziemy stare miasto. Początkowo mieliśmy w planie zwiedzić Zamek Lubelski, niestety jest w remoncie aż do jesieni przyszłego roku. Możliwe, że zaglądniemy jedynie do Kaplicy Zamkowej, jej remont ma zakończyć się wiosną przyszłego roku. Po obejściu starego miasta przemieścimy się do naszej bazy zlotu w Nałęczowie. Całość trasy będzie liczyć ok.120km

Ponadto precyzujemy temat przebieranek podczas biesiady zlotowej, trudność zadania będzie zawierała się w literze „I”, gdzie tematem przewodnim będzie mozaikowość ludzi tego świata. Tak więc, poruszać będziemy się w monstrualnym spektrum mieszkańców naszego globu i ewentualnych pozaziemian. Zacznijmy od intrygujących, inspirujących, ikonicznych, indywidualnych, irracjonalnych, bądź też innowacyjnych, czy może infantylnych postaci, grup społecznych, plemion, a zakończmy na… inwazji kosmitów.

Koszt uczestnictwa w spotkaniu, ze względów od nas niezależnych ( podwyżki towarów i usług), jesteśmy zmuszeni podnieść o 10zł i będzie wynosił 240 zł od osoby. Wstępy do zwiedzanych obiektów, parkingi i obiad na trasie, jak zwykle nie są wliczone w cenę uczestnictwa. Wpisowe zawiera poczęstunek na powitanie, zakwaterowanie wraz ze śniadaniem, udział w biesiadzie i zlotową koszulkę.

Aktualne uzupełnienie informacji:

Miniony tydzień kończący obecne lato poświęciliśmy na dopracowane szczegółów naszego jesiennego zlotu motocyklowego w Nałęczowie – Zakończenie Sezonu Podróżników Motocyklowych „Nałęczów 2020” (02-04.10.2020r.). Podczas pobytu w bazie spotkania, CSW Energetyk i w odwiedzanych obiektach doprecyzowaliśmy szczegóły.

1. Możliwy jest przyjazd na zlot już od czwartku, 01.10.2020r. Każdy chętny do wcześniejszego przyjazdu proszony jest o e-mailowe powiadomienie, tak aby były przygotowane pokoje, które będą również w kolejnych dniach miejscem zakwaterowania imprezowiczów. Wynegocjowaliśmy cenę jak za zlot ok.60zł od os., płatne w recepcji.

Podczas przygotowawczego objazdu odwiedziliśmy bardzo ciekawy skansen – Muzeum Wsi Lubelskiej, znajdujący się 25km od Nałęczowa, zaraz przy wjeździe do Lublina starą drogą od strony Warszawy Adres: al. Warszawska 96, 20-824 Lublin

Telefon: 81 533-85-13. Przed skansenem mieści się obszerny parking. Polecamy na piątkowe do południa, zwiedzanie zajmuje ok 2h i należy dokonywać go indywidualnie. Kilka zdjęć pokazujemy poniżej:

Skansen można również indywidualnie zwiedzić w niedzielę, po zlocie, a zwiedzanie będzie urozmaicone, gdyż w zagrodach będzie pokaz zwyczajowego „deptania kapusty”.

2. Parking przy bazie zlotu, ośrodku Energetyk znajduje się po przeciwnej stronie drogi i jest płatny. Należy pobrać przy szlabanie kwitek i zaraz po przyjeździe opłacić należność 9zł w recepcji CSW Energetyk (normalnie jest 9zł za dzień). Kwota ta będzie zapłatą za parking za cały zlot, a kwitek posłuży do każdorazowego otwarcia szlabanu aż do niedzielnego wyjazdu.

Podczas zwiedzania obiektów na trasie wycieczki będziemy podzieleni na trzy grupy, prowadzeni przez przewodników PTTK. Kolejno, rano w sobotę po śniadaniu po Nałęczowie, później w Kozłówce, na Majdanku i na Lubelskiej Starówce. Prosimy aby zawiązane grupy powstałe przy pierwszym podziale zachowały ten sam skład dla uniknięcia zamieszania.

3. Na biesiadzie prosimy ograniczyć własny alkohol do minimum, czyli zwyczajowe nalewki jedynie „spod nogi od stołu” – takie warunki postawili nam gospodarze obiektu, a wszelkie trunki będą dostępne w barze po niezbyt wygórowanych cenach.

To byłoby tyle tytułem doprecyzowania poprzednich wiadomości. Czekamy na e-maile w sprawie wcześniejszego przyjazdu i cieszymy się niezmiernie, że już niebawem, po długiej przerwie spotkamy się wszyscy ponownie.

Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to prosimy o kontakt e-mailowy iwojtekbmw@gmail.com lub pod nr tel.kom:

Wojtek: +48 602 224897 , Wiola +48 882 902100

naleczow2020-logo

Program spotkania:

02.10.2020 piątek

15.00 przyjmujemy uczestników – Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe „Energetyk” w Nałęczowie. 24-150 Nałęczów ul. Paderewskiego 10 www.cswenergetyk.lublin.pl

Na powitanie posiłek, plus piwo od organizatora. W barze dostępny będzie zakup dodatkowego piwa i dodatkowych dań. Biesiadowanie do rozsądnej pory, salę zamykamy o 24.00.

03.10.2020 sobota

8.00 ÷ 8.50 śniadanie

9.00 po śniadaniu podzieleni na podgrupy ruszamy wraz z przednikiem na trasę pieszej wycieczki po parku i historycznych miejscach Nałęczowa.

10.30 przejazd do Kozłówki (35km)

11.30 Kozłówka – zwiedzanie w podgrupach parku, kaplicy i pałacu z zewnątrz. Wejście jedynie do Galeria Sztuki Socrealizmu – cena biletu 10zł – parking bezpłatny

12.45 wsiadamy na motocykle i jedziemy na obiad do „Restauracja Laguna”, Kol. Skrobów 101A

13.00 ÷14.00 obiad

14.00 ponownie wsiadamy na motocykle i jedziemy na Majdanek (38km)

14.45 Majdanek – krótka prelekcja pod pomnikiem i krematorium – wjazd na teren 2zł

15.20 przejazd pod zamek w Lublinie

15.40 zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem – 10zł

17.00 powrót do bazy w Nałęczowie (30km)

naleczow-2020-trasa

18.30 wieczorem, tradycyjna biesiada przebierana, a tytuł imprezy tym razem będzie zawierał się w literze „I”, gdzie tematem przewodnim będzie mozaikowość ludzi tego świata. Tak więc, poruszać będziemy się w monstrualnym spektrum mieszkańców naszego globu i ewentualnych pozaziemian. Zacznijmy od intrygujących, inspirujących, ikonicznych, indywidualnych, irracjonalnych, bądź też innowacyjnych, czy może infantylnych postaci, grup społecznych, plemion, a zakończmy na… inwazji kosmitów.

Trasa całego przejazdu liczy 112 km. Wstępy i obiad (łącznie ok 47zł) nie ujęte w cenie zlotu.

05.10.2020 niedziela

8.00 ÷ 10.00 śniadanie

12.00 około południa pożegnanie i rozjazd do domów

Pamiętajmy o wcześniejszym zatankowaniu motocykli !!!

Parking strzeżony pod CSW Energetyk obsługuje firma zewnętrzna, każdy we własnym zakresie musi go opłacić za cały pobyt. Wynegocjowana stawka wynosi 9zł od motocykla za cały pobyt, a nie za dzień.

Wojtek +48 602 224897 i Wiola +48 882902100